Forum Łaciata Strona FORUM -  wszystko o dalmatyńczykach Strona Główna


Łaciata Strona FORUM - wszystko o dalmatyńczykach
Forum Łaciatej Strony | www.dalmatynczyk.prv.pl
Odpowiedz do tematu
Nicola_21
Aktywność na forum
Aktywność na forum

Dołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 134
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Śląsk

jaka szczotke najlepiej kupić? ja kupiłam taką jaka doradziła mi sprzedawczyni w zoologicznym , ze najlepiej nadaje sie dla dalmasiów i nie jestem z niej wogóle zadowolona bo nie zbiera wogóle sierści...(wygląda jak normalna szczotka do czesania dla ludzi rózni się tylko tym ze posiada tez krótsze czarne włosie(nie wiem jak na to się mówi) miedzy dłozszymi ząbkami..(??)
Zobacz profil autora
plinka
.
.

Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 2734
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Białystok

A więc... do pielęgnacji krótkiej sierści dalmatów najlepsze są szczotki z gęstym, sztywnym włosiem, mogą być też one z cienkimi, metalowymy drucikami wtedy lepiej "wybierają" sierść.
Podobno dobrze też nadają się gumowe, specjalne rękawice itp. (tak mówią psie książki). Jeszcze nie używałam takiej, ale wkrótce wypróbuje.

mniej więcej takie: Wesoly

[link widoczny dla zalogowanych]
Z tej szczotki do czesania dalmata nadaje się tylko jedna strona, ta z włosia. Druga nie nadaje się, te plastikowe ząbki nie wybierają sierści. Można nimi najwyżej psiaka podrapać dla relaksu Wesoly
Zobacz profil autora
plinka
.
.

Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 2734
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Białystok

tych szczotek nie wypróbowałam ale podobno są najlepsze:
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
cos takiego w każdym bądź razie Wesoly
Zobacz profil autora
aga
Aktywność na forum
Aktywność na forum

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 234
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Górny Śląsk

...szczotki szczotkami, ale sierści i tak wszędzie pełno i dzienne w ruch idzie miotła i co drugi dzień odkurzacz.
Zobacz profil autora
Ewa&Marcin


Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 52
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa-Ursynów

Mojej Czice wypada dosc duzo siersci a czesania boi sie i ucieka choc od malego ja czeszemy, jak mozna przekonac psa ze to nie jest nic zlego i to nie boli macie jakas recepte na to
Zobacz profil autora
plinka
.
.

Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 2734
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Białystok

Psy ogólnie lubią czesanie, bo to tak jak dla człowieka masaż.
Może macie nieodpowiednią szczotke, która czesząc sprawia ból dla psa, albo zbyt energicznie, za mocno ją czeszecie Mruga??

Jak mój ojciec czyści Mikę, to ona aż się chwieje, ledwo stoi na łapkach tak mocno tato ją drapie, ale mimo wszystko lubi czesanie Wesoly
Zobacz profil autora
aga
Aktywność na forum
Aktywność na forum

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 234
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Górny Śląsk

Ewa&Marcin napisał:
Mojej Czice wypada dosc duzo siersci a czesania boi sie i ucieka choc od malego ja czeszemy, jak mozna przekonac psa ze to nie jest nic zlego i to nie boli macie jakas recepte na to

Moj Figo tez ucieka przed czesaniem.Ale ma inne wyjscie? Otóz nie, bo mówie do niego stanowczym głosem, lekko przytrzymuje i czesze.I jakoś mi sie udaje.Wody i szczotki boi sie jak swieconej wody, diabeł. Wesoly
Zobacz profil autora
Ewa&Marcin


Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 52
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa-Ursynów

To nie jestem sama czika tez boi sie szczotki i wody:)
Zobacz profil autora
bea
.
.

Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 2173
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Mazowsze

Znalazłam dobry sposób na czesanie psa. I szczotka nie jest w tym potrzebna. Mianowicie robi się to rękami Wesoly . Energicznie własnymi łapkami w tą i z powrotem i pies wyczesany Jezyk . No i zawsze "pod ręką". Mój na widok każdej szczotki się krzywił. Teraz sam się rozkłada do czesania Very Happy
Zobacz profil autora
plinka
.
.

Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 2734
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Białystok

Mój tato zawsze tak robi Wesoly Czasamia zakałada też gumową rękawice, bo do niej sierść przyczepia sie. Jak Mika mocno linieje i taka sesja drapania trwa z jakieś pół godziny to wokół psa biało się robi, jakby śniegu napadało MrugaMruga
Zobacz profil autora
wypadajac sierść
KASiek


Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

hej! ehh mam problem z moim POngiem Sad od niedawan zaczelam mu wypadac siersc, i to nie tak troszke, tylko bardzo , ze az widac mu skore Sad wystepuje to na grzbiecie..wnet cala mu wypadnie Sad nie weim co robic Sad Sad tak sie martwie o niego Sad Sad pomozcie !! prosze!!! Smutny Smutny
Zobacz profil autora
Admin
.
.

Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 1006
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

normalny objaw to nie jest- lepiej zapytaj weterynarza.
dalmaty gubią hurtem sierść np. przy uczuleniach
Zobacz profil autora
Ania i Salma
Aktywność na forum
Aktywność na forum

Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wrocław
Płeć: Kobieta

[link widoczny dla zalogowanych]
Mamy tą szczotkę i uważam że chyba najlepiej nadaje się do sierści dalmatów Wesoly

[link widoczny dla zalogowanych]
Tej w ogóle nie polecam, bo z powodu gładkich końcówek (tj nie tak zakończonych jak w przypadku pierwszej szczotki) kiepsko ściąga sierść z psa Confused
Zobacz profil autora
plinka
.
.

Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 2734
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Białystok

Ania i Salma napisał:

[link widoczny dla zalogowanych]
Tej w ogóle nie polecam, bo z powodu gładkich końcówek (tj nie tak zakończonych jak w przypadku pierwszej szczotki) kiepsko ściąga sierść z psa Confused

bardzo możliwe Mruga
sama jeszcze nie wypróbowałam tych wszystkich szczotek. wkleiłam je żeby niektórzy po prostu wiedzieli z czego wybierać jak bedą ew kupować szczotkę WesolyWesoly
Zobacz profil autora
agata7


Dołączył: 03 Mar 2006
Posty: 79
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

Jak często czeszecie psa? Przyznam się ,że w okresie zimowym robię to rzadko...Moja Figa na widok szczotki sama do mnie przychodzi, a szczotka to metalowe kółko z ząbkami.
Zobacz profil autora
kłopoty z sierścią
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 3 z 10  

  
  
 Odpowiedz do tematu